otevřít menu
Státy a oblasti
 • Česká Republika
  891
 • Slovensko
  372
 • Polsko
  3
 • Rakousko
  5
 • Maďarsko
  54
 • Slovinsko
  51
 • Chorvatsko
  6
Je čas balit kufry - Slovensko se na Vás těší

Je čas balit kufry - Slovensko se na Vás těší

Na vrchol velehor i bez námahy

Krásné výhledy z našich majestátních Tater, ať už Nízkých nebo Vysokých, si nyní může vychutnat už opravdu každý. Ne každému je dopřáno být turistům - zdolat náročné kilometry ve složitém terénu a strmém stoupání. Ať už jsou důvody zdravotní, nebo jakékoli jiné, panoramatický výhled na Slovensko jako na dlani by měl každý zažít alespoň jednou za život. Pokud patříte k těm, kteří se na pěší turistiku raději nevydají, nebo chcete s sebou vzít malé děti, dopravte se na naše nejkrásnější štíty lanovkou. Už jen samotná jízda v kabině lanovky je zážitek. Krásu výhledů si můžete vychutnat z vrcholů Lomnického štítu či Soliska ve Vysokých Tatrách nebo turisty milovaného Chopku v Nízkých Tatrách.

Je čas balit kufry - Slovensko se na Vás těší

Nejprve túra, potom odpočinek v termální kádi

Výbornou alternativou letní túry je trasa z Liptovského Jána na Svatojánskou rozhlednu (Lázeňská ulice - bývalé Svatojánské lázně - hřbitov - Kamenický - Svatojánská rozhledna - Kaštieľska lazy, sedlo - pramen pod Kamenický - hřbitov - Liptovský Ján), která má 6 km a hravě ji zvládnou i malí turisté. Během kráčení přírodou se můžete kochat výhledy, možná potkáte i pasoucí se ovečky, pochutnáte si na lesních jahůdkách a po návratu do výchozího a zároveň cílového bodu si můžete dopřát nevídaný odpočinek na jednom z nejkrásnějších a nejčarovnějších míst v srdci Liptova - v přírodní kádi v Liptovském Jánu. Tato obec leží v ústí Jánské doliny do Liptovské kotliny, pod výběžkem Nízkých Tater v nadmořské výšce 654 m n. m. a káď rozhodně není jedinou zajímavostí této liptovské vesničky a ani jediným léčivým pramenem. V Liptovském Jánu se totiž nachází až třináct minerálních pramenů a dalších deset mimo katastru obce, ale v její těsné blízkosti.

Netradiční dávka adrenalinu

Panoramatický výhled na překrásný Liptov nebo Horehronie si můžete užít i nezvykle - ze sedla horské káry. Toto tříkolové nemotorové vozidlo je určeno jak pro děti (od 12 let), tak i pro důchodce. Je jen na vás, jakou náročnost trasy si zvolíte - pokud byste hledali kratochvíli pro celou rodinu, vyzkoušejte trať z Kolečka na Bílou Pouť, středně náročné jsou mountain káry na jižní straně Chopku z Kosodřeviny na Krupovou. Horské káry nebo mountain vozíky mohou sice jezdit v každém terénu - ať už na poli, po lesní cestě nebo po lyžařské dráze -, překážkou však může být deštivé počasí. Nuže, zdolat Chopok na horské káře, to bude věru netradiční zážitek.

Je čas balit kufry - Slovensko se na Vás těší

Dopřejte si více s hotelovým klubem Gopass a odneste si s sebou nezapomenutelné vzpomínky.

Hotelový klub Gopass je věrnostní program hotelů TMR, který Vám během pobytu v TMR hotelech, rezervovaného přímo přes webové stránky hotelů s Gopassem, nabízí navíc ještě více výhod ke všem gopassovým výhodám a benefitům.

Hotel Adult Friendly máme i na Slovensku - v našich krásných Tatrách


Nemusíte cestovat do zahraničí, abyste na vlastní kůži otestovali zážitek z hotelů v duchu Adult Friendly. V hotelu Tři studničky v Jasné se rozhodli maximalizovat svou pozornost na dospělého klienta - malý host sice nic nekupuje, za nic nemine, ale paradoxně vyžaduje extra výdaje na všechno to mini vybavení a navíc umí nadělat i pořádný halas. Proto se v tomto tatranském hotelu (mimochodem, prvním hotelu na Slovensku certifikovaném za splnění principů feng šuej) rozhodli, že cena za ubytování dětí bude stejná jako pro dospělou osobu a všechno bude "ušité" pro dospěláka - postele, wellness, gastronomie a všechny speciality, vinné degustace, ničím nerušené posezení ve stylovém lobby baru při dobré knize s výhledem na Demänovskou dolinu. 

Je čas balit kufry - Slovensko se na Vás těší